top of page

Kesäjuhla 9.7.2022

Kuorsalon kesäjuhlaa vietettiin lauantaina 9.7. poutasäässä, vaikka sade hieman pelottelikin aamulla. Kuorsalo-Seuran tarjoamien pullakahvien jälkeen tikanheitossa ja pussijuoksussa.

Arpajaisiin olivat palkintoja lahjoittaneet Aitolahti Ky, Ehrmann Suomi, Neste K Pukaron Paroni, Outi Nopanen ja Raskaspari Oy. Lämmin kiitos tukijoille! Juhlasalissa kuultiin Woxi-Weikkojen avaussoittojen jälkeen Kuorsalo-Seuran puheenjohtajan Hanna Saarniahon tervetuliaissanat ja lyhyt tietoisku Kuorsalo-Seuran viimeaikaisesta toiminnasta ja kesän ohjelmasta. Juhlapuheen piti Seuran viime syksynä kutsuttu kunniajäsen Tuomo Silenti aiheenaan "Kuorsalon sähköistäminen vuonna 1952". Pelikentällä esiteltiin Linnapeliä Kai Kiilavuoren opastamana.

Juhlapäivän päätteeksi klo 20 tanssittiin Woxi-Weikkojen tahtiin.

Comments


bottom of page